Detekcja nieszczelności metodą gazów znakujących

  • Diagnostyka rurociągów, armatury oraz kompletnych instalacji
  • Diagnostyka nieszczelności gazami znakującymi
  • Badanie instalacji metodą emisji akustycznej

Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę różnego typu instalacji w celu wykrywania nieszczelności i jej lokalizacji. Metoda diagnostyczna dobierana jest indywidualnie do każdego projektu w zależności od typu instalacji. Nasze działania skierowane są do wszystkich gałęzi przemysłu niezależnie od ilości i wielkości badanego układu.

Diagnostyka w formie prób ciśnieniowych oraz prób hydrostatycznych opiera się na:

 • próbach ciśnieniowych wodnych wraz z korekcją pH medium oraz podgrzewaniem w zakresie ciśnień do 1600 Bar
 • próby olejowe w zakresie ciśnień do 100 bar
 • próby z użyciem gazów sprężonych w zakresie ciśnień do 150 Bar przy systemach o dużej objętości
 • próby hydrostatyczne przy obiektach otwartych, bezciśnieniowych

Detekcja nieszczelności gazem znakującym stosowana w różnych gałęziach przemysłu.

Detekcja nieszczelności gazami znakującymi helem lub wodorem pozwala na dokładne określenie miejsca i wielkości wycieku do których używamy przyrządy pomiarowe takie jak Detektor nieszczelności PHOENIX Quadro zapewniający wysoką precyzyjność pomiarów a także wysoką jakość realizowanych usług. Nasze urządzenie świetnie sprawdzi się w testowaniu instalacji z różnych zakładach:

 • produkcji przemysłowej (bezpieczeństwo dla środowiska)
 • instrumentach analitycznych ( sprawdzimy najmniejsze nieszczelności)
 • wykrywania nieszczelności w urządzeniach medycznych ( powszechnie stosowane)
 • motoryzacja (nawet małe nieszczelności)
 • lotnictwo (gaz znakujący w ilościach śladowych)
 • żywność (dostosowana ilość gazu znakującego)
 • produkcja opakowań ( badanie zbiorników, wykrywanie nieszczelności)

   

  Detektor nieszczelności PHOENIX Quadro

  Detektor nieszczelności PHOENIX Quadro

Aby móc zapewnić najwyższą jakość usług gwarantujemy Państwu wiarygodne pomiary, najwyższy poziom bezpieczeństwa, wysoką wydajność pracy i przede wszystkim niedorównaną jakość.

Metoda ta ma szerokie zastosowanie przy testowaniu i eksploatacji instalacji próżni, wodoru, sprężonego powietrza, przesyłu chloru, instalacji chłodniczych oraz wszędzie tam, gdzie szczelność instalacji ma kluczowe znaczenie. Metoda ta daje możliwość odnaleźć miejsce przecieku lub uszkodzenia.

Detekcja nieszczelności wykonywana metodą próżniową za pomocą mobilnych spektrometrów masowych umożliwia dokładną lokalizację nieszczelności.

Detekcja wykonywana metodą ciśnieniową za pomocą sond o długości do 50 m pozwala na szybkie i sprawne dotarcie do miejsc trudno dostępnych. Detekcja gazami znakującymi umożliwia szybkie wykrycie nieszczelności bez konieczności długotrwałego przestoju linii technologicznych. Poziom wykrytych nieszczelności w warunkach terenowych dochodzi do 10-9 m bar * l/s.

Badanie szczelności instalacji na terenie elektrociepłowni

Badanie szczelności instalacji na terenie elektrociepłowni

Badanie stanu instalacji metodą emisji akustycznej.

Badanie stanu instalacji metodą emisji akustycznej opiera się na pomiarach dźwięków generowanych przez materiał. Proces taki zachodzi najczęściej w sytuacjach, gdy obiekt jest poddawany obciążeniu (mechanicznemu lub termicznemu) powodującemu zniekształcenia, które to pośrednio są źródłem dźwięku.

Badanie tą metodą pozwala na wykrycie i określenie dokładnej lokalizacji wad w konstrukcji instalacji (wady materiałowe, wady spoin, wycieki czy punkty korozji). Pomiary i analizy emisji akustycznej najczęściej stosuje się w instalacjach pneumatycznych, hydraulicznych oraz instalacjach transferu oleju. Usługi te realizujemy we współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego.

Zastosowanie tej metody badań nieniszczących pozwala na wykrywanie uszkodzeń takich jak pęknięcia, wycieki, deformacje plastyczne oraz korozja. Metoda ta pozwala na unikniecie kosztownych operacji zatrzymania i uruchomienia instalacji i jest odpowiednia dla nieszczelności do 10-3 mbar* l/s.

Widok zakładu na terenie którego realizowaliśmy detekcję nieszczelności instalacji przesyłu chloru

Widok zakładu na terenie którego realizowaliśmy detekcję nieszczelności instalacji przesyłu chloru