Kotłownia kontenerowa (kotłownia mobilna).

Mobilne kotłownie kontenerowe w zależności od typu i wielkości zapewniają tymczasowe źródło ciepła tj wodę gorącą lub parę w momencie przestojów, remontów lub awarii instalacji permanentnych. Są nieocenione i pracują na co dzień w różnych zakładach produkcyjnych , biorą czynnych udział w wielu pracach serwisowych w przemyśle wydobywczym, rafineryjnym i chemicznym. Stanowią wsparcie sieci ciepłowniczych w razie ich awarii. Kotłownie kontenerowe idealnie sprawdzają się w prowizorycznych instalacjach do czyszczenia chemicznego i realizacji prób ciśnieniowych. Wykorzystywane są przez deweloperów do ogrzewania budynków oraz innej infrastruktury kubaturowej na czas trwania inwestycji oraz w czasie oczekiwania przez nich na podłączenie do lokalnej sieci ciepłowniczej. Stanowią zabezpieczenie kotłowni tradycyjnych oraz instalacji permanentnych na wypadek ich awarii lub braku dostępu do głównego rodzaju wykorzystywanego paliwa (np gazu).

Kocioł o mocy 2000 kW + kontener z magazynem oleju - instalacja tymczasowa

Kocioł o mocy 2000 kW + kontener z magazynem oleju – instalacja tymczasowa

Kotłownie mobilne na olej opałowy lub gaz stanowią tymczasowe źródła ciepła lub pary i charakteryzują się możliwością szybkiej i bezpiecznej dostawy w dowolne miejsce na świecie, tzn są wyposażone w elementy umożliwiające przestawianie dźwigiem oraz wózkiem widłowym, dedykowane elementy mocujące na środkach transportu, są kompaktowe i ergonomicznie zabudowane. Oferowane przez nas urządzenia przeznaczone do wynajmu oraz sprzedaży, spełniają obowiązujące wymogi przepisów, normy dotyczące urządzeń energetycznych oraz posiadają pełną dokumentację techniczną na potrzeby rejestracji oraz eksploatacji pod nadzorem Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) oraz TUV . Dostępne są różne moce kotłowni kontenerowych od 350 kW do 5000 kW.

Tymczasowe źródło wody gorącej do wygrzania układu podczas prób ciśnieniowych. Kocioł RIELLO.

Tymczasowe źródło wody gorącej do wygrzania układu podczas prób ciśnieniowych. Kocioł RIELLO.

Produkcja mobilnych kotłów kontenerowych

Produkujemy kontenerowe (mobilne) kotłownie wody gorącej oraz kotłownie parowe. Od projektu uwzględniającego indywidualne oczekiwania naszych klientów (inwestora) poprzez produkcję kompletnych kotłowni kontenerowej aż po jej dostawę, rozruch, szkolenie z eksploatacji oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Do produkcji kompletnych kotłowni kontenerowych wykorzystujemy kotły i palniki różnych producentów w zależności od preferencji naszych klientów. Kotłownie o mocy do 500 kW zabudowujemy w kontenerach morskich 10 stopowych, w zakresie mocy of 500 kW do 2000 kW w kontenerach morskich 20 stopowych a w zakresie mocy od 2000 do 5000 kW w kontenerach 40 stopowych. Tego typu zabudowa umożliwia nam wykorzystanie pomieszczenia kotłowni na potrzeby montażu pomp obiegowych, zaworów trójdrożnych, kompletnej instalacji oraz systemu sterowania. Ponadto kontener ma dedykowane miejsce do transportu zakładanego komina oraz węży podłączeniowych. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu kontenerów morskich istnieje możliwość ich sztaplowania na potrzeby optymalizacji formy magazynowania co jest szczególnie doceniane przez firmy zajmujące się wynajmem tego typu urządzeń.

Kotłownia kontenerowa o mocy 720 kW w trakcie produkcji. Kocioł VIESSMANN, palnik RIELLO

Kotłownia kontenerowa o mocy 720 kW w trakcie produkcji. Kocioł VIESSMANN, palnik RIELLO

Produkowane przez naszą firmę kotłownie mobilne wody gorącej jak i kotłownie kontenerowe parowe wyróżniają się na rynku innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi oraz posiadają unikalne cechy zapewniające wygodną i bezpieczną eksploatację. W naszych kotłowniach wykorzystujemy komponenty najwyższej jakości oraz zapewniamy ich serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Na kotłownie kontenerowe udzielamy gwarancji na okres 24 miesięcy.

Dodatkowo w obrysie pomieszczenia kotłowni lub na oddzielnych ramach samonośnych zabudowujemy zestawy do uzdatniania wody zasilającej, zbiorniki wody zasilającej wyposażone w wężownice do podgrzewu oraz pompy wody zasilającej wraz z aparaturą kontrolno-pomiarową i automatyką pracy oraz zestawy do zdmuchiwania kotłów parowych. Nasze urządzenia peryferyjne są zabudowywane na ramach stalowych, samonośnych ocynkowanych przystosowanych do łatwego i bezpiecznego przestawiania i transportu.

Do ich szczególnych cech należą między innymi:

 • Zdalny dostęp oraz rejestracja i wizualizacja w przeglądarce www parametrów technicznych pracy kotła w tym temperatura na wyjściu i wejściu, stan poziomu paliwa w zbiorniku (magazyn paliwa), parametry pracy pomp obiegowych, stan położenia zaworów trójdrożnych, temperatura zewnętrzna oraz innych istotnych dla użytkownika parametrów.
 • GEO lokalizacja kotłowni dzięki zabudowanemu urządzeniu GPS, które zasilane jest przez UPS.
 • Dwukierunkową komunikację na potrzeby zdalnej diagnostyki oraz zmiany parametrów technicznych pracy kotłowni kontenerowej tj. np. zmiany nastawy temperatury pracy oraz wydajności pomp obiegowych, które wyposażone są w falowniki (przetwornice częstotliwości).
 • Nadzór nad eksploatacją kotłowni z wykorzystaniem oprogramowania SCADA.
 • Możliwość drenażu kotłowi oraz rurociągów znajdujących się w kotłowni na zewnątrz kontenera.
 • Nitka rurociągów wody zasilającej jest pomalowana kolorem niebieskim a nitka rurociągów wody gorącej czy pary jest pomalowana kolorem czerwonym co umożliwia natychmiastową identyfikację kierunku przepływu przez operatora.
 • Modułowe kominy składane ręcznie bez odciągów o wysokości do 10 m.
 • Schemat hydrauliczny oraz elektryczny są zalaminowane i zainstalowane z miejscu widocznym dla operatora.
 • Zewnętrzny sygnał świetlny oraz dźwiękowy na wypadek awarii.
 • Samonośna konstrukcja kontenera lub ramy do zabudowy w dowolnym miejscu z możliwością łatwego i bezpiecznego transportu (zaczepy do mocowania haka od dźwigu, kieszenie na wózek widłowy).
 • Pełną dokumentację techniczną w języku polskim, niemieckim oraz angielskim wykonaną zgodnie z obowiązująca normą.
 • Opcjonalnie kamery monitorujące wnętrze kotłowni kontenerowych oraz otoczenie kontenera w możliwością podglądu na żywo oraz ustawienia alarmu w razie wykrycia ruchu.
 • Opcjonalnie wyposażamy nasze kotłownie kontenerowe w dedykowany sprzęt gaśniczy oraz podstawowe zestawy ekologiczne ADR w skład których wchodzą maty sorbcyjne, worki na odpady, sorbent uniwersalny, aparat do płukania oczu, pojemnik na wodę po płukaniu oczu, okulary ochronne, Preparat Sintan, kobra Sintac, szczotka zmiotka, kombinezon, rękawice chemoodporne, apteczka pierwszej pomocy.

   

  Model 3D. Kocioł wody gorącej o mocy 720 kW. Kontener morski 20 stopowy.

  Model 3D. Kocioł wody gorącej o mocy 720 kW. Kontener morski 20 stopowy.

Wynajem kotłowni mobilnych

Naszą działalność związaną w kotłowniami mobilnymi rozpoczęliśmy kilka lat temu od zakupu gotowych urządzeń na potrzeby wprowadzenia ich do naszej floty urządzeń przeznaczonych do wynajmu. W związku z rozwojem tego sektora naszej działalności zdobyliśmy doświadczenie w szybkiej mobilizacji, eksploatacji kotłowni kontenerowych w wielu różnych zastosowaniach oraz w ich diagnostyce i serwisowaniu. Stworzyliśmy magazyn części zamiennych oraz rozbudowaliśmy nasz dział AKPiA na potrzeby tego rynku. W ramach wykorzystania naszej infrastruktury, kompetencji, doświadczeń oraz pozostałych zasobów organizacyjnych zdecydowaliśmy o rozpoczęciu produkcji własnych kotłowni kontenerowych dedykowanych dla firm serwisowych (usługowych) oraz firm zajmujących się wynajmem. Zarówno dla nas jak i dla naszych klientów najważniejsza jest mobilność, ergonomia, możliwość szybkiego montażu/demontażu oraz przede wszystkim niezawodność i dostęp do części zamiennych i serwisu 24h/dobę 7 dni w tygodniu. Dzięki połączeniu dwóch sektorów działalności tj produkcji oraz wynajmu jesteśmy elastyczni i możemy jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów.

Dwie kotłownie kontenerowe mobilne o mocy 2 x 1990 kW wykorzystywane w procesie trawienia kotła stacjonarnego na terenie elektrociepłowni w Jaworzenie.

Dwie kotłownie kontenerowe mobilne o mocy 2 x 1990 kW wykorzystywane w procesie trawienia kotła stacjonarnego na terenie elektrociepłowni w Jaworzenie.

W naszej flocie kotłowni mobilnych przeznaczonych do wynajmu znajdują się kotłownie wody gorącej o mocach od 350 do 5000 kW oraz kotłownie parowe o wydajności od 1 do 6 ton pary na godzinę. Posiadamy rozbudowaną flotę mobilnych urządzeń peryferyjnych w tym rurociągi, węże, pompy, wymienniki ciepła, zbiorniki oraz armaturę. Naszym klientom oferujemy dobór, dostawę, montaż, rozruch, nadzór nad eksploatacją wraz z zapewnieniem gospodarki paliwowej na potrzeby ciągłej pracy kotła.

Dostawa i rozładunek kotłowni parowej o mocy palnika 13 500 kW do fabryki czekolady

Dostawa i rozładunek kotłowni parowej o mocy palnika 13 500 kW do fabryki czekolady

Nasi dostawcy podstawowych komponentów

Babcock Wanson, Clayton, VIESSMANN, Riello, General Bruciatori, ICI Caldaie, Weishaupt, Grunfos, Lowara, Reflex, SIEMENS i inni.

Współpraca

Jeśli potrzebujesz kotłownię tymczasową wody gorącej lub parową dla zabezpieczenia swojej instalacji, zapewnienia ciągłości pracy w fabryce czy zakładzie, do realizacji usług lub ogrzewania budynków to dobrze trafiłeś – zapraszamy do współpracy.