Pomiar przepływu w pracującym rurociągu z wykorzystaniem przenośnego przepływomierza ultradźwiękowego

Innowacyjne rozwiązania w pomiarze przepływu z przenośnymi przepływomierzami ultrasonograficznymi – TECH-POMP SERWIS
W dzisiejszym dynamicznym świecie przemysłowym, gdzie precyzja i efektywność są kluczowe, przenośny przepływomierz ultradźwiękowy stanowi rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie pomiaru przepływu. TECH-POMP SERWIS będąc liderem na rynku usług związanych z systemami obsługi cieczy w tym wykorzystaniem tego typu technologii w Polsce i innych krajach Europy, wprowadza do swojej oferty innowacyjne rozwiązania polegające na usługach związanych z wykorzystaniem przepływomierzy ultradźwiękowych. Przenośny przepływomierz ultradźwiękowy DXN to prawdziwy instrument hybrydowy, zdolny do pomiaru przepływu cieczy przy użyciu wielu technologii, w tym: efektu Dopplera, czasu przelotu i przepływu cieplnego (energii cieplnej). Łatwy w instalacji poprzez dociskanie go na zewnątrz rury, DXN mierzy przepływ za pomocą bezinwazyjnych czujników ultradźwiękowych. Zgodny z miernikiem grubości ściany rury, średnica wewnętrzna rury może zostać zweryfikowana, aby zapewnić dokładne pomiary ultradźwiękowe, gdy szczegóły rurociągu są nieznane lub niedostępne.


DXN posiada wiele zaawansowanych funkcji, w tym interfejs dotykowy, pełno kolorowy wykres, konfigurację startową opartą na kreatorze, łączność USB oraz łączność Modbus TCP/IP. Te funkcje ułatwiają technikom uzyskiwanie dokładnych odczytów podczas rejestrowania przepływów skokowych i operacji wsadowych o wysokiej prędkości. DXN rejestruje i wyświetla jednocześnie wiele zdefiniowanych przez użytkownika i parametrów aplikacji, a dane można zapisywać za pomocą funkcji łatwego w użyciu dziennika zapisów. Możliwość monitorowania i rejestrowania wielu parametrów jednocześnie umożliwia technikom weryfikację i rozwiązywanie problemów z instalacjami stałego przepływu z łatwością.

Pomiar przepływu w rurociągu – nowoczesność w Twoim zasięgu
Zastanawiałeś się kiedyś, czy istnieje skuteczny sposób na dokładny pomiar przepływu w pracującym rurociągu bez konieczności przerywania procesu ? TECH-POMP SERWIS ma dla Ciebie odpowiedź. Nasze przenośne przepływomierze ultradźwiękowe rewolucjonizują sposób, w jaki dokonuje się pomiarów w rzeczywistym czasie. Pomiar przepływu cieczy w pracującym rurociągu stał się teraz szybki, dokładny i niezwykle wygodny dzięki zastosowaniu zaawansowanych ultradźwiękowych przepływomierzy.

Innowacyjna technologia ultradźwiękowa – pomiar bez inwazyjności
Przepływomierze ultradźwiękowe, dostępne w ofercie TECH-POMP SERWIS, opierają się na zasadzie różnicy czasu tranzytu ultradźwięków w cieczy. To nieinwazyjne podejście do pomiaru niezwiązane z kierunkiem przepływu eliminuje konieczność przerw w produkcji czy też wprowadzania zmian w strukturze rurociągów.
Pomiary są dokonywane bezpośrednio z zewnątrz rurociągu, co sprawia, że nasze rozwiązania są doskonale przystosowane do różnorodnych zastosowań w każdym przemyśle i do pomiaru każdego rodzaju cieczy również w przypadku cieczy agresywnych. 

Zasada działania ultradźwięków
Przenośne przepływomierze ultradźwiękowe działają na zasadzie wysyłania impulsów ultradźwiękowych przez płyn w rurze i mierzenia czasu ich podróży. Na podstawie różnicy czasu przelotu impulsów w kierunku zgodnym i przeciwnym do kierunku przepływu, można obliczyć prędkość przepływu i ilość przepływającego medium. Ta różnica czasu jest wykorzystywana do obliczenia prędkości płynu poruszającego się w zamkniętym systemie rurociągowym. Przetworniki używane do pomiarów czasu przelotu działają na zasadzie przemiany roli między nadajnikiem a odbiornikiem. Pomiar czasu przelotu jest dwukierunkowy i najbardziej skuteczny dla płynów o niskiej zawartości zawiesin stałych.

Szerokie spektrum zastosowań – przepływomierze dla każdego
Nie ma znaczenia, czy pracujesz w przemyśle farmaceutycznym, petrochemicznym, ściekowym czy wydobywczym – przenośne przepływomierze ultradźwiękowe firmy TECH-POMP SERWIS są dostosowane do różnych rodzajów medium i różnorodnych warunków pracy. Bez względu na to, czy mierzymy przepływ cieczy agresywnych czy neutralnych, nasze przepływomierze bezinwazyjne oferują niezrównane wyniki pomiarowe.

Szybkość, precyzja, bezpieczeństwo – przewagi przenośnych przepływomierzy ultradźwiękowych

  • Szybkość Pomiaru: Pomiar przepływu ultradźwiękowego odbywa się niemalże w czasie rzeczywistym, co pozwala na błyskawiczną reakcję na zmienne warunki przepływu i ocenę stanu technicznego istniejącej infrastruktury.

  • Precyzja: Nasze przepływomierze ultradźwiękowe oferują niezwykłą dokładność pomiarów, co jest kluczowe dla optymalnej kontroli procesu produkcyjnego.

  • Bezpieczeństwo: Dzięki nielimitowanej możliwości dokonywania pomiarów bezinwazyjnych, minimalizujemy ryzyko wycieku cieczy czy też innych niepożądanych sytuacji.Różnica czasu, maksymalna efektywność
Przenośny ultradźwiękowy przepływomierz TECH-POMP SERWIS opierają się na zasadzie różnicy czasu tranzytu ultradźwięków. Sondy umieszczone po obu stronach rurociągu wysyłają i odbierają fale dźwiękowe, a różnica czasu ich trwania jest proporcjonalna do prędkości przepływu cieczy. Ta precyzyjna metoda pozwala na uzyskanie dokładnych pomiarów niezależnie od warunków panujących w rurociągu. Przepływomierze Dopplera działają przez wysyłanie fali ultradźwiękowej z przetwornika przez ścianę rury i do poruszającego się płynu. Fala dźwiękowa jest "odbijana" przez zawieszone cząstki lub pęcherzyki poruszające się z płynem, a ostatecznie zbierane przez przetwornik odbiorczy. Nastąpi przesunięcie częstotliwości (efekt Dopplera), które jest bezpośrednio proporcjonalne do prędkości poruszających się cząstek cieczy. To przesunięcie częstotliwości jest interpretowane przez cyfrowy procesor sygnałowy (DSP) i przekształcane w pomiar prędkości płynu. Przepływomierz DXN, dzięki wbudowanej technologii hybrydowej, automatycznie wybiera rodzaj pomiaru przepływu na podstawie jakości sygnału w trakcie pracy. Niezależnie od metody wykorzystanej do określenia prędkości, pomnożenie przekroju poprzecznego rury przez prędkość płynu daje przepływ objętościowy. Pomiar zakłada również, że rura jest w pełni wypełniona podczas cyklu pomiarowego a zawartość powietrza lub gazów w cieczy może spowodować błąd pomiaru.

Mobilność i łatwość instalacji
Przenośne przepływomierze ultradźwiękowe to urządzenia, które można łatwo przenosić i instalować w różnych miejscach bez konieczności ingerencji w strukturę rur czy instalacji. To sprawia, że są one przydatne do tymczasowych pomiarów lub w przypadku konieczności szybkiego monitoringu.

Wymagania dotyczące pomiaru – nowoczesne odpowiedzi na wyzwania przemysłowe
W dynamice przemysłu, gdzie liczy się każda sekunda, wymagania dotyczące pomiaru natężenia przepływu stawiają przed nami wiele wyzwań. Przenośny ultradźwiękowy przepływomierz znajdujący się we flocie TECH-POMP SERWIS został zaprojektowany z myślą o sprostaniu najbardziej rygorystycznym wymaganiom. Oferujemy rozwiązania dostosowane do różnych typów rurociągów, oraz różnych rodzajów cieczy.Pomiar przepływu w przemysłowych realizacjach – studium przypadku
Przemysł farmaceutyczny, jako obszar o szczególnych wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa i precyzji, znajduje w przenośnych przepływomierzach ultradźwiękowych odpowiedź na swoje potrzeby. Nasze rozwiązania są idealnie przystosowane do monitorowania procesów w zakresie transportu cieczy czy medium, eliminując wszelkie ryzyko kontaminacji.

W przypadku rurociągów w przemyśle petrochemicznym, gdzie substancje mogą być agresywne, przenośne przepływomierze ultradźwiękowe są konstruowane z myślą o trwałości i odporności na różnorodne warunki środowiskowe.

W sektorze ścieków, nasze rozwiązania pozwalają na precyzyjne pomiary natężenia przepływu, co jest kluczowe dla efektywnego zarządzania infrastrukturą komunalną w tym przepompowniami oraz oczyszczalniami.

Montaż bez wątpliwości – prostota i uniwersalność
Montaż przenośnych przepływomierzy ultradźwiękowych TECH-POMP SERWIS jest niezwykle prosty, a jednocześnie gwarantuje niezawodność pomiarów. Bezkontaktowy charakter pomiaru pozwala na instalację w dowolnym miejscu na rurociągach, bez względu na ciśnienie czy też temperaturę medium. Montowane na zewnątrz rurociągu sondy są wytrzymałe i odporne na wpływ warunków zewnętrznych.

Najwyższa jakość sygnału – precyzyjne wyniki, zawsze i wszechstronnie
Niezależnie od warunków przepływu, przenośne przepływomierze ultradźwiękowe TECH-POMP SERWIS zapewniają najwyższą jakość sygnału. Dzięki możliwości regulacji i dostosowywania ustawień, nasze rozwiązania umożliwiają optymalne dostosowanie się do różnorodnych warunków przemysłowych.


Współpraca w oparciu o długoletnie doświadczenie – klient w centrum naszej troski
TECH-POMP SERWIS to nie tylko dostawca zaawansowanych technologii i usług, ale również partner w długofalowej współpracy. Nasza firma kładzie ogromny nacisk na obsługę klienta, oferując nie tylko innowacyjne produkty, ale również wsparcie na każdym etapie współpracy. Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na każde pytanie, rozwiać wszelkie wątpliwości i dostarczyć kompleksowe rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Osiągaj wyższe efekty dzięki przenośnym przepływomierzom ultradźwiękowym
W dzisiejszym przemyśle, gdzie tempo i precyzja decydują o sukcesie, przenośny przepływomierz to klucz do osiągnięcia wyższej efektywności, bezpieczeństwa i kontroli procesów. Poznaj innowacyjne podejście do pomiarów przepływu i zainwestuj w przyszłość swojego przedsiębiorstwa już dziś.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy chętnie przedstawią pełną ofertę i odpowiedzą na wszelkie pytania. Odkryj nowy wymiar i innowacyjne sposoby na pomiary przepływu – razem z nami !

Techniczne aspekty przenośnych przepływomierzy ultradźwiękowych: nowoczesność w pomiarze przepływu cieczy
Przenośne przepływomierze ultradźwiękowe stanowią wyjątkowe rozwiązanie w dziedzinie pomiaru przepływu cieczy. Oto bardziej szczegółowe informacje na temat technicznych aspektów tych innowacyjnych urządzeń:Zasada działania:
Przenośne przepływomierze ultradźwiękowe bazują na precyzyjnym pomiarze czasu, jaki ultradźwięki potrzebują, aby pokonać określoną odległość w kierunku przepływu i przeciwnym. Proces ten opiera się na zjawisku ultradźwięków, które są wprowadzane do przepływu cieczy, a następnie monitoruje się czas ich trwania w m s. Różnica czasu tranzytu ultradźwięków w jednym i drugim kierunku jest proporcjonalna do prędkości przepływu cieczy.

Przenośność:
Ergonomia i zwarta konstrukcja stanowi kluczowy atut przenośnych przepływomierzy ultradźwiękowych. Ich konstrukcja umożliwia łatwe przenoszenie z jednego miejsca do drugiego oraz instalację w różnych lokalizacjach bez konieczności trwałego zamocowania. To szczególnie użyteczne w przypadku potrzeby tymczasowego pomiaru przepływu w różnych obszarach.

Zastosowania:
Przenośne przepływomierze ultradźwiękowe znalazły szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle chemicznym, naftowym, energetycznym, spożywczym, farmaceutycznym i wielu innych. Mogą być używane do pomiaru przepływu w rurociągach o zróżnicowanych średnicach i wykonanych z różnych materiałów.

Dokładność pomiaru:
Te zaawansowane technologicznie urządzenia oferują wysoką dokładność pomiaru, zwłaszcza w przypadku czystych i jednorodnych płynów. Niemniej jednak, pewne wyzwania mogą wystąpić w przypadku pomiarów w cieczach zawierających duże ilości gazów, pęcherzyków powietrza lub stałych cząstek.

Konfiguracja i obsługa:
Przenośne przepływomierze ultradźwiękowe są zazwyczaj łatwe w konfiguracji i obsłudze. Wielu producentów projektuje interfejsy użytkownika z myślą o intuicyjności, co sprawia, że korzystanie z tych urządzeń jest możliwe nawet dla osób bez specjalistycznej wiedzy technicznej.Zalety elastyczności i szybkości instalacji:
Przenośne przepływomierze ultradźwiękowe są często wybierane ze względu na ich elastyczność i zdolność do szybkiej instalacji. Mogą być używane w różnych warunkach przemysłowych, dostosowując się do dynamicznych potrzeb produkcji.

Wnioski TECH-POMP SERWIS:
TECH-POMP SERWIS, będąc liderem na rynku usług związanych z systemami obsługi cieczy w tym wykorzystaniu przenośnych przepływomierzy ultradźwiękowych, oferuje kompleksowe wsparcie dla klientów i usługi polegające na pomiarze natężenia przepływu. Nasze rozwiązania nie tylko rewolucjonizują procesy pomiaru, ale również gwarantują niezawodność, precyzję i łatwość obsługi. Skorzystaj z nowoczesności w pomiarze przepływu cieczy – wybierz do współpracy firmę TECH-POMP SERWIS !