Transfer cieczy

  • Ciśnieniowe systemy transferu wody i innych cieczy
  • Transfer wody na potrzeby szczelinowania hydraulicznego
  • Projektowanie oraz kompleksowa realizacja
  • Szybka mobilizacja/demobilizacja
  • Obsługa instalacji 24h/dobę 365 dni w roku

Szczelinowanie hydrauliczne

Firma TECH-POMP SERWIS powstała na potrzeby realizacji usług związanych transferem wody na potrzeby szczelinowania hydraulicznego. W wyniku realizacji wielu projektów z tego zakresu na terenie Polski, Ukrainy, Rumunii i Turcji staliśmy się cenionym dostawcą pierwszego wyboru dla największych firm serwisowych z branży nafty i gazu działających w naszym rejonie tj Schlumberger, Halliburton, United Oilfield Services i innych. Po kilku latach funkcjonowania, rozpoczęliśmy również bezpośrednią współpracę z operatorami pól gazowych i naftowych dostarczając kompleksowe rozwiązania z zakresu magazynowania, kontroli temperatury cieczy oraz transferu różnego rodzaju cieczy na potrzeby funkcjonowania kopalni i procesów stymulacyjnych otworów górniczych. U schyłku epoki gazu łupkowego w Polsce tj w roku 2016, w ramach dywersyfikacji usług swoją ofertę skierowaliśmy dla rynek energetyki zawodowej, przemysłu rafineryjnego i chemicznego co umożliwiło nam rozwinięcie naszej działaności i wprowadzenie dodatkowych usług do naszej oferty.

System transferu wody – szczelinowanie hydrauliczne otworu górniczego – Lewino

Usługi transferu wody

Transfer i kontrola temperatury wody to nasza domena. W ramach naszej działalności zrealizowaliśmy ponad 300 projektów związanych z transferem i kontrolą temperatury wody. Od odwodnień wykopów po zapewnienie wody i jej obieg wraz z chłodzeniem na potrzeby rozruchów generatorów prądu na platformie wiertniczej FPF1. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie projektowania, kompletacji, montażu i nadzoru nad rozruchem systemów obsługi wody. Zajmujemy się kompleksową realizacją tymczasowych systemów transferu wody oraz innych rodzajów cieczy, projektujemy tymczasowe i permanentne instalacje oraz ciśnieniowe systemy transferu wody. Realizowane usługi to nie tylko transfer wody i wynajem pomp wraz z armaturą, ale również wynajem zbiorników do magazynowania wody, filtrów i systemów kontroli temperatury, próby hydrostatyczne zbiorników bezciśnieniowych, rurociągi elastyczne i stalowe, pompy wysokociśnieniowe i pompy dozujące. Nasze pompy oferujemy z napędem elektrycznym, pneumatycznym, hydraulicznym bądź spalinowym w zależności od potrzeb. Zaprojektujemy i wykonamy system transferu wody, dopasowując zakres dostawy do specyficznych wymagań każdego Klienta.

System transferu wody – odwodnienie wykopu podczas budowy muzeum II wojny światowej w Gdańsku

Transfer oleju i paliwa

Dysponujemy dedykowanymi urządzeniami do magazynowania i transferu oleju oraz paliw płynnych. Mamy doświadczenie w projektowaniu, kompletacji oraz sprzedaży i wynajmie tymczasowych stacji do opróżniania cystern kolejowych z oleju opałowego bądź oleju napędowego. Oferujemy sprzedaż i wynajem pomp i agregatów pompowych przystosowanych do pracy w strefie wybuchowości przeznaczonych do pompowania oleju i paliw płynnych. Posiadamy rurociągi, przepływomierze oraz aparaturę kontrolno pomiarową do obsługi paliw i olejów oraz przeprowadzamy próby olejowe. Nasze układy pomiarowe są regularnie testowane i posiadają świadectwa wzorcowania.

Tymczasowa przepompownia oleju opałowego na potrzeby rozładunku cystern na terenie elektrociepłowni w Kozienicach

Transfer osadów i innych mediów gęstych i lepkich

Posiadamy dedykowane pompy wyporowe z napędami elektrycznymi oraz armaturą towarzyszącą do pompowania osadów i innych mediów gęstych takich jak ścieki. Nasze urządzenia są często wykorzystywane do opróżniania Wielkich Komór Fermentacyjnych, pompowania rozwodnionych osadów z poletek zlokalizowanych przy oczyszczalniach ścieków lub na terenach zakładów przemysłowych w których znajdują się inne substancje chemiczne. Oferujemy usługi związane z neutralizacją i utylizacją osadów przemysłowych po procesach czyszczenia chemicznego (trawienia) kotłów oraz instalacji przemysłowych. Od wielu lat zajmujemy się procesami transferu i filtracji wody i innych rodzajów cieczy.

Wyporowa pompa mobilna do osadu – oczyszczalnia ścieków w Wołominie

Transfer ścieków

Jednym z bardzo ważnych sektorów naszej działalność są usługi związane z transferem ścieków. Podejmiemy się przeprowadzenia wizji lokalnej w każdym zakątku Europy na potrzeby ustalenia szczegółów technicznych i poznania indywidualnych oczekiwań naszych Klientów. Projektujemy, kompletujemy i dostarczamy naszym klientom gotowe przepompownie ścieków o dużych wydajnościach do zabudowy permanentnej lub tymczasowej na potrzeby realizacji układów obejściowych. W tym zakresie działamy kompleksowo a nasza rozbudowana flota własnych urządzeń przeznaczonych do wynajmu stanowi istotne wsparcie klientów z branży WOD-KAN.

Tymczasowa przepompownia ścieków o wydajności 3000 m3/h na terenie oczyszczalni ścieków w Gorzowie Wielkopolskim

Flota urządzeń przeznaczona do wynajmu

W naszej flocie urządzeń przeznaczonych do wynajmu posiadamy wszystkie komponenty do do realizacji złożonych projektów związanych z pompowaniem różnego rodzaju cieczy. W tym zbiorniki magazynowe, wymienniki ciepła, filtry, pompy, armaturę, rurociągi, mobilne kotłownie wody gorącej, kotłownie parowe oraz urządzenia powiązane o zróżnicowanych parametrach technicznych również do instalacji przeciwpożarowych. Nasz magazyn to ponad 20 000 elementów przeznaczonych do wynajmu. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i z zapałem realizujemy najtrudniejsze zadania biorąc pełną odpowiedzialność za efekt końcowy naszej pracy. Zaufały nam największe firmy na świecie realizujące projektu w przemyśle wydobywczym, chemicznym i petrochemicznym oraz komunalnym. Podczas realizacji usług zawsze staramy się przekraczać oczekiwania naszych klientów.

Instalacja magazynowania i obiegu wody chłodzącej na potrzeby rozruchu generatorów platformy FPF1

Kontrola temperatury

W ramach usług związanych z kontrolą temperatury oferujemy naszym klientom dobór, dostawę montaż i nadzór nad eksploatacją systemów kontroli temperatury. Posiadamy mobilne (kontenerowe) kotłownie wody gorącej oraz kotłownie parowe. Oferujemy agregaty. chłodnicze i agregaty wody lodowej. Dysponujemy płytowymi oraz rurowymi wymiennikami ciepła. W zależności od potrzeb naszych Klientów projektujemy, produkujemy i dostarczamy urządzenia do kontroli temperatury różnego rodzaju cieczy.

System transferu wody technologicznej i jej chłodzenia wody technologicznej na terenie elektrociepłowni w Opolu.

Usługi dla przemysłu

Realizujemy nawet najbardziej wymagające zadania związane z przepływem cieczy we wszystkich gałęziach przemysłu. Nasze systemy dopasowujemy do indywidualnych potrzeb każdego projektu, przy odpowiednim doborze pomp, armatury, rozdzielaczy przepływu, szybkozłączy, rur, węży oraz AKPiA. Realizujemy usługi transferu wody na potrzeby szczelinowania hydraulicznego wraz z dostawą zbiorników do jej magazynowania oraz odbiorem, transportem i oczyszczeniem wód odpadowych. Posiadamy specjalistyczne pompy w wykonaniu przeciwwybuchowym do płuczki wiertniczej, ropy i cieczy powrotnej.

Instalacja transferu i chłodzenia wody technologicznej podczas rozruchów elektrociepłowni w Jaworznie.

Zapraszamy do współpracy

Nasz Zespół wysoce wykwalifikowanych inżynierów, techników i operatorów zajmuje się kompleksową realizacją zleceń, rozpoczynając od szczegółowej analizy potrzeb klienta, zaprojektowania odpowiedniej do danego zastosowania instalacji, poprzez profesjonalną realizację projektu polegającą na szybkiej mobilizacji i pełnej obsłudze instalacji, również w trybie 24h/dobę 365 dni w roku oraz terminowej demobilizacji. Oferujemy rozwiązania dla wszystkich sektorów przemysłu, zaczynając od branży energetycznej, wydobywczej, komunalnej, poprzez realizację specjalistycznych rozwiązań dla budownictwa, rolnictwa czy przemysłu chemicznego. Przykładamy dużą wagę do bezpiecznej pracy oraz kwestii ochrony środowiska naturalnego, działając w oparciu o zintegrowany system zarządzania bezpieczeństwem, obejmujący naszych pracowników, współpracowników, miejsca pracy oraz przeprowadzane operacje i procesy. To obszar, w którym nie uznajemy kompromisów.

Kompletna instalacja odwodnienia wykopu – Gdańsk