Kontrola temperatury

 • Mobilne kotłownie wodne:
  Do 250 kW dla jednostek zasilanych elektrycznie
  Od 350 kW do 5000 kW dla jednostek na gaz lub olej opałowy
 • Mobilne kotłownie parowe:
  Do 12t/h pary dla urządzeń jednostkowych.
  Zespoły urządzeń o wydajności do 50t/h
 • Urządzenia do chłodzenia procesów przemysłowych
  od 6 kW do 2000 kW
  Chłodnie wentylatorowe Chillery
  Chłodnie wentylowane
  Chillery/ agregaty chłodnicze
  Pompy
  Płytowe wymienniki ciepła
  Armatura towarzysząca

Zarys historyczny

W 2016 roku wprowadziliśmy do oferty usługi polegające na kontroli temperatury cieczy. Od tego czasu sukcesywnie rozbudowujemy flotę urządzeń niezbędnych do tego celu, zdobywamy nowe doświadczenia i kompetencje. Aktualnie realizujemy projekty związane wynajem kotłowni wody gorącej, kotłowni parowych oraz chłodni wentylatorowych.

Chłodnie wentylatorowe o mocy 2 MW i wymiennik ciepła z armaturą – elektrociepłownia Kozienice

Chłodnie wentylatorowe

Naszym pierwszym projektem związanym z kontrolą temperatury cieczy było zapewnienie systemu urządzeń mobilnych do magazynowania 250 m3/h, obiegu oraz chłodzenia wody technologicznej używanej do rozruchu czterech sztuk generatorów każdy o mocy 2 MW zainstalowanych na platformie FPF-1 należącej do firmy PETROFAC. Do tego celu wykorzystaliśmy zbiorniki mobilne kontenerowe stalowe na wodę o pojemności 75 m3 każdy, system pomp dla zapewnienia obiegu wody o wydajności 300 m3/h, rurociągi i armaturę do zrealizowania podłączenia instalacji prowizorycznej z instalacją permanentną oraz chłodnie wentylatorowe niezbędne do schłodzenia wody powrotnej. W procesie chłodzenia, który samodzielnie zaprojektowaliśmy, skompletowaliśmy, dostarczyliśmy na teren stoczni oraz zmontowaliśmy i zapewniliśmy jego obsługę nie zabrakło systemu dozowana chloru na potrzeby kontroli rozwoju bakterii loginella.

Chłodnie wentylatorowe o mocy 2 MW i wymiennik ciepła z armaturą – elektrociepłownia Kozienice

Rozwój i technologia

Kolejnym projektem w którym wykorzystaliśmy mobilne kotłownie wody gorącej była realizacja prób ciśnieniowych na terenie budów elektrowni w Polsce. Tym razem podgrzewaliśmy wodę do 70 st. C na potrzeby wygrzania testowanych układów wykorzystujące zakupione kotłownie kontenerowe o mocy 2 MW każda. Z czasem nasza flota urządzeń do chłodzenia oraz podgrzewania rozrastała się i w 2019 roku dysponowaliśmy już flotą urządzeń do kontroli temperatury składającą się z:

 • mobilna kotłownia wodna o mocy 150, 300, 500, 1000, 2000 i 5000 kW,
 • chłodnia wentylatorowa o mocy 2000 kW – 2 szt.,
 • mobilna kotłownia parowa o wydajności 2000 kg pary/godzinę i ciśnieniu pracy 10 bar – 2 szt.,
 • płytowe wymienniki ciepła o mocy cieplnej od 200 do 2000 kW – 20 szt.,
 • rurociągi i armatura towarzysząca o różnych średnicach od DN100 do Dn200,
 • agregaty wody lodowej,
 • agregaty pompowe wody gorącej (wody zasilającej),
 • mobilne zbiorniki wody zasilającej z wężownica służącą do jej podgrzewania,
 • urządzenia kontrolno-pomiarowe i automatyka pracy.

  Chłodnie wentylatorowe o mocy 2 MW i wymiennik ciepła z armaturą – elektrociepłownia Kozienice

Flota urządzeń do kontroli temperatury oraz własna produkcja

Od tego czasu nasza flota urządzeń dedykowanych do kontroli temperatury cieczy nieustannie się rozwija. W 2022 roku samodzielnie zaprojektowaliśmy i zajęliśmy się budową kontenerowych kotłownie wody gorącej o mocy 540 kW oraz 720 kW. Budowa pierwszych własnych kotłowni kontenerowych była dużym wyzwaniem finansowym oraz organizacyjnym w efekcie którego powstała najnowocześniejsza kotłownia mobilna dostępna na rynku. To dzięki własnym doświadczeniom w eksploatacji mobilnych kotłowni kontenerowych różnych producentów udało nam się wykonać własny projekt z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań technicznych zapewniających bezpieczną i bezobsługową eksploatację.

Chłodnie wentylatorowe o mocy 2 MW i wymiennik ciepła z armaturą – elektrociepłownia Kozienice

Nowoczesne kotłownie kontenerowe

Aktualnie wprowadzamy do floty dodatkowe kotłownie kontenerowe parowe oraz mobilne stacje uzdatniania wody. Nasze zaplecze techniczne oraz zgromadzone doświadczenia i kompetencje umożliwiły nam wyprodukowanie mobilnych kotłowni wody gorącej wraz z automatyką bez udziału podwykonawców. Dzisiaj jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie i potrafimy zaprojektować i zbudować mobilne kotłownie w sposób spełniający wszystkie wymogi formalno-prawne z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań naszych Klientów. Aktualnie zajmujemy się jednocześnie sprzedażą jak i wynajmem a nasze kotłownie budujemy z wykorzystaniem kotłów produkcji firmy RIELLO, VIESSMANN i CLAYTON.

Chłodnie wentylatorowe o mocy 2 MW i wymiennik ciepła z armaturą – elektrociepłownia Kozienice

Wyposażenie kotłowni

Budowane przez nas kotłownie są standardowo wyposażone w palnik olejowy lub gazowy w zależności od preferencji Klienta, pompy małego i dużego obiegu, czujnik przepływu, zawory bezpieczeństwa, zawór trójdrożny z siłownikiem, automatyczne odpowietrzniki, automatyczny zawór regulacyjny dwudrożny z siłownikiem, przepustnice, zawory zwrotne, filtr siatkowy, naczynie przeponowe, komin, izolację rurociągów oraz kompletny system sterowania wyposażony w funkcję dwukierunkowej komunikacji zdalnej. Kotłownie parowe wyposażamy w stacje uzdatniania wody oraz pompy wody zasilającej.

Jesteśmy polską firmą!

Aktualnie jesteśmy jedną polską firmą, która skupia w swojej organizacji rozbudowaną flotę urządzeń przeznaczonych do wynajmu, infrastrukturę, narzędzia, fachowców i ich kompetencje, zaplecze techniczne, magazyn oraz bazę nominowanych dostawców dzięki którym możemy w sposób szybki i kompleksowy obsłużyć Klientów przemysłowych w zakresie kontroli temperatury cieczy.

Posiadamy mobilne kotłownie kontenerowe parowe oraz wody gorącej o zróżnicowanych parametrach technicznych. Dysponujemy urządzeniami mobilnymi zabudowanymi w kontenerach morskich przystosowanych do bezpiecznego transportu oraz łatwego i szybkiego montażu. Realizujemy wynajem oraz kompleksowe usługi na terenie całej Polski oraz krajów sąsiednich. Mamy bardzo dobre doświadczenia w pracy w Niemczech na terenie elektrociepłowni oraz zakładów produkcyjnych.

Chłodnie wentylatorowe o mocy 2 MW i wymiennik ciepła z armaturą – elektrociepłownia Kozienice

Lato i zima

Celem niwelacji sezonowości wprowadziliśmy do oferty również agregaty chłodnicze i rozpoczynamy realizację usług tj. wynajem również tego typu urządzeń. Dzięki realizowanym przez nas usługom możliwe jest utrzymanie ruchu w trakcie prac remontowych na instalacjach permanentnych służących do podgrzewania, wytwarzania pary czy też chodzenia.

Nasze urządzenia pracują w różnych zakładach produkcyjnych oraz zróżnicowanych procesach technologicznych. Oferowany kotłownie mogą być zasilane olejem opałowym, olejem napędowym lub na gaz ziemny. Każdy nasz kocioł po powrocie z wynajmu przechodzi kompleksowy przegląd zgodnie z procedurą.

Kotłownie wody gorącej 2 x 2000 kW wykorzystywane do procesu czyszczenia chemicznego – elektrociepłownia w Jaworznie

Wiedza i doświadczenie

Nasi inżynierowie, mechanicy oraz technicy mają kilkuletnie doświadczenie w pracy z urządzeniami do kontroli temperatury oraz zrealizowali szereg szkoleń produktowych na potrzeby realizacji usług z najwyższą jakością ku pełnej satysfakcji naszych Klientów. Na co dzień działamy głównie w przemyśle energetycznym, chemicznym, rafineryjnym oraz komunalnym. Naszym Klientom oferujemy wsparcie 24h/dobę 365 dni w roku. Chcemy pracować również dla Ciebie ! Dla łatwego odszukania interesujących Cię urządzeń zajrzyj na naszą stronę internetowa poświęconą kontroli temperatury cieczy: www.kontrolatemperatury.pl